Polsko v květnu navštíví papež

11. 5. 2006  jas


 

Varšava/ Český Těšín První zahraniční návštěva nového papeže Benedikta XVI. poctí Polsko, rodiště jeho loni zesnulého předchůdce Jana Pavla II. Jeho letadlo dosedne na polskou půdu ve čtvrtek 25. května před polednem.

Čtyřdenní návštěva tak začne ve Varšavě, kde se papež setká s prezidentem, nejvyššími představiteli církve, několikrát promluví k věřícím a bude sloužit mše. Poté Svatý otec zamíří mezi jinými do královského města Krakova či kláštera v Jasné Hoře. Symbolický smysl bude jistě mít jeho návštěva rodného domu Jana Pavla II. v nedalekých Wadowicích. Odtud se pak Benedikt XVI. odebere na nedalekou zebrzydowickou kalvárii (u Krakova). Krátce se tu podle programu zdrží v sobotu kolem poledne.

Právě v sobotu bude papež nejblíže České republice. Spatřit na vlastní oči novou hlavu katolické církve hodlají podle odhadů stovky tisíc lidí. Ostře sledovaný papamobil budou navíc podle informací z Polské tiskové agentury (PAP) doprovázet kromě zástupů bezpečnostních složek až tři tisíce novinářů a desítky televizních štábů. Zájem o návštěvu papeže a poptávka po informacích dala dokonce vzniknout speciálním internetovým stránkám www. B16. pl. Už teď ale organizátoři vědí, že ne všem věřícím se podaří dostat například na varšavskou bohoslužbu.

" Mši svatou by v hlavním městě rádo vidělo až tři sta tisíc lidí. Kapacita náměstí Pilsudského je však pouze pro sto tisíc věřících," informuje internetová stránka Polské televize ( TVP).

 

(Převzato z monitoringu TS ČBK ze dne 9. 5. 2006
Pro Listář vybral mgr)

 

 
DISKUSE
Na tento článek můžete reagovat zde.

 

J. Khler: Sv. Cyril a Metodj

INFORMOVAT O NOVINKCH

_______________ 

RUBRIKY:

vodn strana

Nmty, pipomnky
a sdlen ten

Zpravodajstv z kesanskho svta

Ekumenismus

SGAD-D a MOCHES

MSK

Pozvnky

Moravsk ma

Sv. Cyril a Metodj a jejich doba

Duchovn ivot

Ikony

Osobnosti

K zamylen

Souasn Morava

Rodinn kronika

Poezie

Humor

Rzn

Kontakt na redakci