Prvomájové facky slušným lidem

4. 5. 2006  Bob Fliedr


 

Co mají společného Kateřina Pajerová, provdaná Jacques a pohotovostní pluk Veřejné bezpečnosti? "Narodily se" na začátku normalizace, měly vyhraněný (zcela odlišný) názor na politické uvolňování koncem osmdesátých let, a přestože listopad 1989 jejich životy zgruntu změnil, dodnes do sebe narážejí. Naposled Prvního máje, kdy jeden bývalý člen pohotovostního pluku, dnes v policejní uniformě, paní Jacques surově zmlátil, aniž měl k tomu důvod.

Před tím se zaměstnankyně úřadu vlády Kateřina Jacques střetla s oním útvarem v létě roku 2004. To když se tehdejší premiér Stanislav Gross rozhodl jmenovat jejím nadřízeným Pavla Přibyla, který v pohotovostním pluku dokonce velel. Ona řekla ne, a utkání nakonec vyhrála. Gross tlaku mnoha lidí ustoupil, Přibyl se odporoučel, Jacques zůstala.

Kolik facek ještě bývalí členové pluku rozdají, než budou odhaleni a odvoláni ze svých postů? Jak je možné, že Inspekce ministra vnitra stále ještě není samostatný orgán, a policii kontroluje policie? Změní-li se rychle aspoň toto, prvomájové rány nepadly nadarmo.

 

(Převzato z monitoringu TS ČBK ze dne 3. 5. 2006
Pro Listář vybral mgr

 

 
DISKUSE
Na tento článek můžete reagovat zde.

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci