Řepová přijde o místo šéfky církevního odboru

18. 7. 2006  (go)


 

Dny ředitelky církevního odboru na ministerstvu kultury Jany Řepové jsou zřejmě sečteny. K personálním změnám se nejspíš rozhodl resort na poslední chvíli, když se na jeho webových stránkách včera objevilo výběrové řízení na obsazení funkce ředitele odboru církví.

Ministr Vítězslav Jandák nechtěl záležitost komentovat, pouze poznamenal, že jde "o něco do budoucna", a odkázal na svou náměstkyni Kateřinu Kalistovou (ČSSD).

"Dozvěděla jsem se to dnes a víc k tomu nyní říci nemohu," řekla nejdříve na dotaz Práva náměstkyně. Pak dodala, že jde "zřejmě o animozitu ze stran církví" a "spíš půjde o prověření místa, zda se najde někdo lepší, nebo ne".

Jenže Řepová se výběrového řízení zúčastnit nemůže, protože požadavkem je vysokoškolské právní nebo ekonomické vzdělání a ona je absolventkou matematicko-fyzikální fakulty. "Nikdo mi o tom z ministerstva vůbec nic neřekl," komentovala záležitost evidentně zaskočená ředitelka odboru. O odchodu Řepové usilují už léta lidovci a katolická církev, což striktně odmítal Jandákův předchůdce Pavel Dostál.

 

(Převzato z monitoringu TS ČBK ze dne 12. 7. 2006
Pro Listář vybral mh)

  

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci