TV NOE odvysílá papežovu návštěvu Německa

6. 9. 2006  Pavel SiudaVe dnech 10.-14.9.2006 zavítá papež Benedikt XVI. do Mnichova, Altötingu a Řezna. Setká se s německými státníky, církevními představiteli, svým bratrem Georgem Ratzingerem a především se statisíci věřícími, kteří se s papežem setkají při bohoslužbách. Ostravská TV NOE ve spolupráci s italským Telepace nabídne divákům v České republice celkem pět přímých přenosů z papežovy návštěvy rodného Bavorska.

 

Ostrava: První přímý přenos bude TV NOE přenášet již v neděli 10.9. z Mnichova. Na výstavišti Neue Messe začíná mše svatá celebrována papežem v 10.00 hodin. Kázat bude papež Benedikt XVI. Mši svatou zakončí tradiční nedělní modlitba Anděl Páně s pozdravy Svatého otce.

V pondělí 11.9. navštíví Benedikt XVI. významné bavorské poutní místo Altöting. Na prostranství před mariánskou svatyní bude sloužit mši svatou od 10.30 hodin. Po bohoslužbě se papež připojí k tradičnímu procesí Všech svatých, které povede od sochy Panny Marie k náměstí před svatyní k nové kapli u farního kostela sv. Filipa a Jakuba. Novou kapli papež Benedikt XVI. posvětí.

TV NOE se prostřednictvím italského Telepace opět z Německa přihlásí v úterý 12.9. v 10.00 hodin z Řezna. Zde bude papež Benedikt XVI. sloužit mši svatou na prostranství Islinger Feld.
V Řezně se papež také setká se zástupci jiných křesťanských církví. Od 18.30 bude možné na obrazovkách TV NOE sledovat společnou modlitbu ekumenických nešpor z katedrály.

Poslední den návštěvy rodného Německa prožije papež ve čtvrtek 14.9. ve Freisingu. Zde se Benedikt XVI. setká v katedrále Panny Marie a sv. Korbiniana s kněžími a stálými jáhny Bavorska. Hodinové setkání bude TV NOE přenášet od 10.45 hodin.

 

(Převzato ze zpráv TS ČBK ze dne 4. 9. 2006
 (Copyright © 1999-2000 TS ČBK & Altair Software Production 2000
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci