V církevním odboru průvan

Holeček odmítl, nastupuje Bendová

30. 8. 2006  (gö)


 

PRAHA - Církevní odbor ministerstva kultury povede Pavla Bendová, která se ve výběrovém řízení umístila na druhém místě.

Vítěz, právník Jakub Holeček, se překvapivě nového postu už ve středu večer vzdal.

Potvrdila to Právu náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová (ČSSD) s tím, že Bendová nabídku přijala a ujme se své funkce 1. září. Nahradí Janu Řepovou, proti níž měli výhrady zástupci katolické církve.

Holeček své odstoupení oficiálně odůvodnil "závažnými objektivními důvody", ale náměstkyně Právu řekla, že příčinou byly peníze, neboť ve státní správě není finanční ohodnocení tak vysoké jako v bance, kde Holeček pracuje.

Bendová nyní pracuje na ministerstvu práce a sociálních věcí. Na církevním odboru však nebude nováčkem, neboť tam už pracovala za éry ministra Pavla Dostála (ČSSD).

 

Katolíci jsou spokojeni

 Odešla však na vlastní žádost poté, co byla odvolána z funkce vedoucí ekonomického oddělení odboru církví. Při odchodu z resortu Bendová údajně skartovala důležité dokumenty o financování duchovních.

"Ekonomickou činností se také zabývala například v Metropolitní kapitule u sv. Víta a na ministerstvu průmyslu," uvádí se v tiskové zprávě ministerstva.

Katolická církev uvítala, že bude Bendová jmenována do funkce. Doufá také, že se s jejím příchodem zlepší vztahy církve a státu. ČTK to oznámila mluvčí České biskupské konference Kateřina Rózsová.

"Církev je spokojena, že dlouhotrvající proces byl ukončen a že na toto zodpovědné místo přichází pracovnice, která má zkušenosti v oboru," uvedla.

 

(Převzato z monitoringu TS ČBK ze dne 28. 8. 2006
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci