Výzva k odstoupení Jiřího Paroubka

6. 6. 2006  Michal Šimek


 

Níže uveřejňujeme otevřený dopis Michala Šimka, vyzývající k rezignaci Jiřího Paroubka. Dne 6. června v 17 hodin se též bude konat demonstrace za odvolání Jiřího Paroubka v Praze v horní části Václavského náměstí. Další informace k demonstraci najdete na webu http://cssd.unas.cz/ nebo na http://www.sinagl.cz .

 


 

 


Vážený pan
Ing. Jiří Paroubek
předseda ČSSD a předseda vlády ČR
Hybernská 7
110 00 Praha 1

Věc: Výzva k odstoupení z postu předsedy ČSSD a k odchodu z politiky

Vážený pane Paroubku!

Reaguji na Váš projev při tiskové konferenci po skončení svobodných parlamentních voleb v sobotu 3. června 2006 večer. Byl jsem přímo zděšen tím, co jste si před kamerami dovolil říci jako jeden z nejvyšších představitelů České republiky. Přímo na mně zavanul duch komunistické totality z února 1948 a z období husákovské normalizace. Vaše arogance, Váš jazyk i způsob Vašeho vystupování mi v souvislosti s Vámi asociovaly postavu někdejšího nekompromisního prosazovatele světlých zítřků neštítícího se ničeho - Alexeje Čepičky.

Hluboce se mne dotklo, že jste zpochybnil regulérnost a svobodu voleb, dokonce jste obvinil ODS, že ovlivnila průběh voleb tvrdým zásahem srovnatelným s únorem 1948 s tím rozdílem, že nyní hrozí modrá totalita. Tímto výrokem jste urazil všechny občany, kteří se již poněkolikáte mohli svobodně rozhodovat, kterou stranu zvolí. Ba co víc - urazil jste všechny poctivé občany, kteří v minulosti bojovali proti nacismu a po únoru 1948 nejenže nemohli svobodně volit, ale byli bezskrupulózně zavíráni, týráni i vražděni. Byla mezi nimi i řada sociálních demokratů.

Právě tito lidé - členové Konfederace politických vězňů - i přes všechny kritiky polistopadového vývoje na české politické scéně vděčně přijímají svobodu, kdy mohou jít svobodně volit.

Vinit ODS z toho, že 4 dny před volbami obvinila špičky ČSSD ze spolupráce s organizovaným zločinem, považuji z Vaší strany za krajně nečestné. Byl to šéf elitního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu pan Jan Kubice - nikoli ODS - který upozornil poslance bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny ČR, že z nejvyšších vládních míst je mu bráněno ve vyšetřování závažných kauz. Přetekl mu zřejmě již pohár trpělivosti po mnohaletém šikanování ze strany nadřízených, které vyvrcholilo nepřiměřeným a neprofesionálním zásahem Inspekce ministerstva vnitra proti jeho podřízeným asi 2 týdny před volbami. Nelze se potom divit, že tento poctivý policista hájil své podřízené, z nichž některým zřejmě hrozilo vykonstruované trestní stíhání. A šel tam, kde našel oporu pro svůj zápas proti mafiánskému prorůstání zločineckých nešvarů do vysoké české politiky. K zástupcům, kteří byli občany zvoleni, aby pracovali ve prospěch této země a její bezpečnosti.

Právě mimo jakoukoliv pochybnost jednoho z nejčestnějších českých policistů Jana Kubiceho jste označil za lháře. Tento Váš výrok nelze chápat jinak než jako torpédování profesionální policejní práce.

V povolebním projevu jste rovněž zaútočil na svobodu tisku, když jste jmenovitě obvinil novináře Steigerwalda, Tunu, Martina Komárka a Kmentu z toho, že pracovali v žoldu ODS. Okamžitě se mi v této chvíli vybavilo komunistické normalizační štvaní proti Chartě 77 a dalším "agentům imperialismu." Vzhledem k tomu, že jste už dlouhou dobu spolupracoval se členy komunistické strany, ani se tomu nedivím. Vím však velice dobře, že právě čeští komunisté by rádi omezili svobodu slova a médií. Tak, aby jim nepohodlné kritiky mohli umlčet.

Právě Vaše spolupráce s komunisty jako i její další plánování do budoucna by se mohlo stát pro demokracii v této zemi osudným. Osobně se domnívám, že právě spolupráce s komunisty, kterou plánujete, by mohla být chápána jako porušení zákona č. 198 z roku 1993 "O protiprávnosti komunistického režimu a odporu vůči němu". Členové KSČM nijak své smýšlení nezměnili, navenek se pouze přetvařují.

Vážený pane Paroubku! Domnívám se, že, jste svou roli po volbách nezvládl. Právě ve vypjaté situaci jste ukázal svoji pravou tvář politika toužícího omezit občanské svobody.

Proto Vás vyzývám, abyste v zájmu zdárného politického vývoje České republiky odstoupil z postu předsedy České strany sociálně demokratické i předsedy vlády a odešel do ústraní.

 

V Bezně 5.6. 2006

 

S pozdravem

  

Michal Šimek

Nemyslovická 303

294 29 Bezno

  

Tento dopis považuji za otevřený.

 


DISKUSE
Na tento článek můžete reagovat zde.

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci