Amnesty International začíná ztrácet podporu

4. 6. 2007  (rc)


 

Po rozhodnutí AI podpořit dekriminalizaci potratů začíná řada individuálních i skupinových členů uvažovat o rozchodu s touto organizací, jak hlásí australský The Age. Rozladěna je i řada zaměstnanců a podporovatelů. Objevují se i úvahy, že bude třeba založit jinou organizaci pro lidská práva.

V řadě australských katolických škol existují "skupiny AI", které s organizací dosud spolupracovaly. Vedení škol však nyní zvažuje, zda spolupráci neukončit.

Podle melbournského generálního vikáře Lese Tomlinsona připravují australští biskupové formální reakci na změnu politiky AI. "Mezi cíli AI a idály Církve byl vždycky soulad, takže to bude významný krok", řekl Tomlinson.

Vedení AI namítá, že v ozbrojených konfliktech vedou těhotenství k ostrakismu, protože ženy těhotné s bojovníkem druhé strany jejich vlastní společenství vyvrhne.

70 členů americké Sněmovny reprezentantů napsalo AI už v listopadu loňského roku, aby svou politiku neměnila. Republikán Chris Smith prohlásil, že se AI takto stane "prostě další potratovou organizací".

Také katoličtí biskupové Kanady, Anglie a USA už novou politiku AI odmítli s tím, že kvůli ní katolíci nebudou moci AI podporovat.

 

Zdroj: LifeSite News

(Převzato ze zpráv Res Claritatis ze dne 29. 5. 2007
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci