Katolické útulky v Británii musí vydávat děti homosexuálům

1. 2. 2007  (RaVat)


 

Londýn. Navzdory protestům představitelů katolické církve budou katolické ústavy ve Velké Británii nuceni vydávat děti k adopci i homosexuálním párům. Určuje to nový zákon o rovnoprávnosti (tzv. "Equality Act").

Už dříve proti tomu protestoval kardinál Cormac Murphy O´Connor v dopise adresovaném premiéru Tony Blairovi. Předseda biskupů Anglie a Walsu v listu zdůraznil, že katolická víra nepřipouští adopci dětí homosexuálními páry. Kardinál proto upozorňuje na to, že pokud bude vláda nutit katolické útulky k jednání, které je v rozporu s učením církve, bude se jednat o diskriminaci katolíků. Katoličtí biskupové z Anglie, Walesu a Skotska i představitelé anglikánské církve poslali premiéru Tonymu Blairovi list, v kterém žádali o to, aby byla katolickým ústavům v této věci udělena výjimka. Také zástupci Muslimské rady Británie vyjádřili této žádosti podporu.

Přesto se však britský premiér rozhodl schválit přechodné období v délce 21 měsíců, kdy bude zákon platit i pro církev. Kardinál Murphy O'Connor proto včera vydal prohlášení, ve kterém vyjádřil své hluboké zklamání a dodal, že biskupové očekávají "parlamentní diskusi, která by se věnovala základním otázkám, které se týkají dobra dítěte, protože jeho potřeby musí stát vždy na prvním místě." K přechodnému období kardinál podotkl, že bude sloužit k posouzení úlohy katolických dětských útulků v zemi. V závěru prohlášení předseda biskupů Anglie a Walsu připomněl, že důležitou součástí katolické tradice je také konstruktivní spolupráce s vládou ve "službě společnému dobru."

 

(Převzato ze zpráv Radia Vaticana ze dne 30. 1. 2007
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci