Na Petrově zahájí provoz 
  prodejna klášterních produktů Benedictus

17. 1. 2007  Martina JandlováOjedinělý specializovaný obchod klášterních produktů, mešních vín a klášterních piv v České republice s názvem Benedictus (požehnaný) bude slavnostně otevřen v pondělí 15.1.2007 ve 13.30 hodin ve spodním traktu budovy Petrov 1 (vchod z ulice Petrské).

 

Brno: Na rozdíl od mnoha jiných zemí, kde jsou klášterní výrobky vyhledávány a ceněny, nemá prodej těchto produktů v České republice tradici. Jsou vyráběny řemeslně a v malých množstvích.

Nová prodejna Benedictus v areálu brněnského Petrova se specializuje na prodej klášterních výrobků z českých i zahraničních klášterů. Návštěvníci zde naleznou výrobky z 15 klášterů ve více než 300 druzích. Milovníky zdravé výživy zaujmou biopotraviny v široké škále, chybět nebudou sojové výrobky, ovocné štávy, biokáva, biokakao, sušené ovoce, houby a sýry. K mání bude i vynikající hořčice francouzského typu z kláštera trapistů v Novém Dvoře nebo různé vitamíny, čaje, kapky, masti, krémy a další produkty z klášterů provozujících nemocnice.

Znalce vína nadchnou unikátní kolekce mešních a košer vín od pověřených výrobců v ČR, doplněné o soubory vín ze Svaté země a dalších zahraničních klášterů, včetně světoznámého brandy z Klosterneuburgu. Ojedinělý soubor trapistických piv z produkce belgických klášterů je doplněn českými klášterními pivy premonstrátů ze Želiva. Najdou se zde i bylinné likéry od sester z Doksan. Mezi klášterní produkty patří také například keramika - v tomto případě z Galerie Karmel Bosých karmelitek v Praze.

Od března bude provoz rozšířen o čajovnu a komunitní centrum.

Prodejna se nachází v suterénu objektu Národní kulturní památky Petrov 1 - vchod z ulice Petrské a otevírací doba je pondělí - pátek od 9.00 do 17.00 hodin.

  

(Převzato ze zpráv TS ČBK ze dne 11. 1. 2007
Pro Listář vybral ik)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci