O pronásledování křesťanů se mlčí

29. 10. 2008  (rv)


 

V 60 zemích je systematicky porušována náboženská svoboda. Nejčastěji jsou pronásledováni křesťané. Vyplývá to ze zprávy o stavu náboženské svobody na světě, kterou zveřejnila organizace Církev v nouzi (Kirche in Not). Nejdramatičtější je situace v Indii, Pákistánu, Saúdské Arábii a v Eritreji.

Každý rok přichází o život kvůli své víře zhruba 170 tisíc křesťanů. "V mnoha zemích, jako je Irák, Afghánistán nebo Indie, lidé vědí, co je to kříž vepsaný do života" - říká ředitel polské sekce Kirche in Not, P. Waldemar Cisło.

Mezi zřejmé příklady porušování náboženské svobody je nutné započítat zavedení šariátního práva v dalších provinciích Nigérie nebo rozhodnutí eritrejské vlády, která znárodnila všechna církevní charitativní a vzdělávací zařízení.

Ředitel polské sekce Kirche in Not zdůrazňuje mlčení světových médií k pronásledování křesťanů. Příkladem je pogrom na křesťany v Indii nebo olympiáda v Pekingu, kde politická korektnost donutila vlády a média k mlčení. V době olympiády byli biskupové, kněží a věřící zatýkáni a svět o tom mlčel. P. Cisło v rozhovoru pro Vatikánský rozhlas dále řekl, že každý má povinnost trvat na respektu k náboženské svobodě a nahlas mluvit o křesťanech, kteří každý den platí svou víru vlastním životem.

 

(Převzato ze zpravodajství Radia Vaticana ze dne 23. 10. 2008
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci