Biskup Malý připomněl osud arcibiskupa Bezáka: Proč nejsou využity jeho hřivny?

2. 8. 2016  (vlu)


 

Praha/Trnava - Pražský pomocný biskup Václav Malý na svém facebookovém profilu připomněl osud odvolaného trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, vyjádřil přitom lítost a údiv nad jeho osudem. Napsal, že o jeho kauze sice nemá žádné informace, ale dostala se k němu informace o jeho skleslosti:

„Je mi líto spolubratra Róberta Bezáka. O jeho kauze nemám žádné informace ani s ním nejsem ve styku. Jen mi jeden známý sdělil, že ho nedávno kdesi viděl - byl velmi skleslý. Připadá mi divné, aniž byl po odvolání suspendován, že nesmí sloužit v žádné farnosti. Je věrným služebníkem církve a vzdělaným odborníkem v oblasti morálky. Proč nejsou využity jeho hřivny? Vyslovuji jen podivení, aniž vyslovuji soudy o těch, kdo rozhodují. Vyjadřuji jen obyčejnou lidskou solidaritu,“ napsal Malý.

Róbert Bezák je slovenský redemptorista, v letech 1996–2002 předseda Konference vyšších řeholních představených na Slovensku, v letech 2009–2012 působil jako arcibiskup Trnavské římskokatolické arcidiecéze. 2. července 2012 byl odvolaný z pastoračního řízení trnavské arcidiecéze.

 

Dopis nunciovi: Nemůžeme se tvářit, že případ je vyřešený

Dopis apoštolskému nunciovi na Slovensku arcibiskupovi Mariovi Giordanovi napsal nedávno tajemník kapucínské provincie Peter Savara. „Nemůžeme se tvářit, že případ je vyřešený, když je nevysvětlený a nadále vzbuzuje pohoršení u mnoha lidí, s kterými se denně stýkám,“ a žádá o jednoznačné odpovědi na 15 otázek, které by podle něj přinesly zklidnění situace.

„Skandály, kterým naše Církev poslední roky čelí, jsou totiž neklamným důkazem, že ututlávání faktů a důkazů pro ‚dobro Církve‘ nebyla a není pro Církev správná cesta,“ doplňuje.

„Mnozí mi říkali, že mám zavřít tuto knihu a začít od začátku, s tím nemohu souhlasit. Za pravdu a spravedlnost je třeba bojovat,“ vysvětlil v nedávném rozhovoru Savara důvody proč dopis napsal.

 

(Převzato z www.christnet.cz
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Monitor

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci