Labutí jezero

23. 1. 2016  (mh)


 

Dne 23. ledna 2016 se v brněnské hale Rondo (dnes DRFG aréna) uskuteční baletní představení Labutí jezero v podání souboru St. Petersburg Festival Ballet. Toto skvělé a velkolepé umělecké těleso disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou důkladnou elegancíí klasiky, svěžím dechem XXI. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.

Diváci, kteří přijdou na představení St. Petersburg Festival Balet, se ponoří do světa romantiky a krásy, proniknou do feérií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, zkrátka do všeho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly.

Sankt Petěrburg – je kolébkou ruského baletu, město, které uchvátí každého mistra a jeho práci obohatí nenapodobitelným ruským duchem. Festival – toto slovo v překladu z latiny znamená sváteční, a tím chce být také každé vystoupení souboru. Vysvětlovat význam slova balet by asi bylo zbytečné.

Soubor s velkým úspěchem hostoval v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.

O den později uvede tento baletní soubor dvě představení v Městském divadle Zlín.

 

(Převzato z www.ticketportal.cz
Redakčně upraveno
Pro Listář vybral mgr)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Monitor

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci