Naléhavá prosba


 

V tomto příspěvku se můžete seznámit s žádostí o. Eliáše z Libanonu, který se obrátil s prosbou o pomoc na naše Společenství včetně jejího vývoje a šťastného zakončení. 

 Od: Petr Blížkovský
Komu: více adresátů
Odesláno: 12. 1. 2005 16:42
Předmět: Fwd: lisez svp. URGENCE SERIEUSE. négatif Rhésus

 

V priloze preposilam email, ktery jsem prave dostal. Obsahuje nalehavou prosbu o darce krve pro male dite v ohrozeni zivota. Parametry darce: muz, mene nez 40 let, skupina A, Rh negativni.

Pripominam, ze se nejedna o nejakou emailovou pyramidu. Zadost pochazi z klastera Ain Traz v Libanonu, kde je predstavenym o. Elias (drive pusobil na Kane).

Pripadni darci mohou volat na cislo telefonu uvedene v emailu.

Lido, podarilo se Ti udelat nejakou databazi nasich eventuelnich darcu?

 

Diky, KUN.

 

Petr

 

* * * * * * * * * * * * *


>> From: goldman noémie
>> Sent: Monday, January 10, 2005 13:59
>> To: alex; GOLDMAN Amir Patrick; mady; muller; rachel pilecki; rinaldo wirz
>> Subject: lisez svp. URGENCE SERIEUSE.négatif Rhésus négatif
>>
>>
>>> De: "Yvan Maillard"
>>> Objet: Fw: URGENCES SERIEUSE... c'est du sérieux
>>
>> A FAIRE SUIVRE MERCI
>>
>> Objet : URGENCE
>>
>> S'il vous plaît ! Passez ce message a toutes les
>> adresse e-mail que vous connaissez !!! Merci d'avance !!!
>>
>> C'est du sérieux... cela concerne une collegue
>> d'une amie.
>>
>> Merci de faire passer car cela ne vous prends
>> pas beaucoup de temps et vous
>> pouvez aider a sauver une vie.
>>
>> Bonjour,
>> Ce mail est tres important, je suis a la
>> recherche d'une personne du sexe
>> masculin, moins de 40 ans, GROUPE SANGUIN A
>> négatif Rhésus négatif (RARE),
>>
>> Une amie de la maman a Kirsten (ma copine) a un
>> bébé de quelques mois
>> qui a besoin d'une transfusion sanguine URGENTE dans
>> les deux mois sous
>> risque de mort.
>>
>> SVP ceci est trés SERIEUX ce n'est pas un de ces
>> e-mail a la con!!!!!
>>
>> Faites circuler ce mail a un maximum de
>> personnes
>>
>> Je vient de l'écrire ce n'est pas une
>> plaisanterie je répéte!!!!!!!!!!!
>>
>> Vous pouvez me contacter au (uveden telefon)Od: M. G. Richter
Komu: více adresátů
Odesláno: 12.1. 2005 17:10

 

050112: Přeposílám e-mail od Petra Blížkovského z Bruselu, zdravím a prosím o pomoc! Věnujte, prosím, rozesílané prosbě velkou pozornost. V případě, že se Vám podaří nalézt vhodného dárce, okamžitě to sdělte buď mně, nebo Petrovi . Mailem, případně telefonicky. Pán Bůh Vám štědře odplať veškeré vaše vynaložené úsilí. Prosím, abyste pomoc v předmětné věci svěřili rovněž do vašich modliteb.

Díky. K. U. N.

S úctou a nadějí

MGR

 Od: J. Novotný
Komu: P. Blížkovský, I. Kyselka
Odesláno: 13.1. 2005 7:32

 

Zdravím vás,

 

pokud skutečně nejde o žert, protože uvedené parametry krevní skupině až tak vzácné nejsou - tedy na středoevropské poměry, nevím jak v Libanonu. Já osobně mám sk. A rh-, podskupina 1 (ještě je 2). Nedávno jsem byl darovat ve vyškovské nemocnici. Přejete si bližší podrobnosti? Volejte na (uveden telefon).

 

Jiří Novotný

 
Od: P. Blížkovský
Komu: I. Kyselka
Odesláno: 13.1. 16:40

 

Igore,

 

diky za reakci, informoval jsem obratem o vysledku naseho patrani o. Eliase (predal jsem kontakty na p. Novotneho a na me), cekam, ze se ozve. Dam vedet vysledek.

 

Petr

 
Od: M. G. Richter
Komu: P. Blížkovský
Odesláno: 13.1. 20:24

 

Re 050113:

Tak co? Našel se dárce! Sdělili jsme Ti to, a Ty nic, alespoň zatím (již několik hodin nemáme od Tebe zprávu)!!! Máme celou akci dál asistovat, a poděkovat všem, kdo se angažovali, nebo co navrhuješ? Potenciální dárce: Jiří Novotný, je studentem FF MU (sociologie + ještě něco k tomu) v Brně, je dobře jazykově vybaven, umí se i pohybovat bezproblémově a sám v zahraničí. Pokud by šlo o techniku odběru krve (hledat možnost odběru zde a pak jak převoz??! , nebo dárce by odjel - a kam - Bxl nebo Libanon??). cestu do Bxl bychom pomohli sanovat ze společenstevních zdrojů, nebudou -li na to prostředky od vás, ale do Libanonu bychom to nezvládli, a po dárci to nikdo nemůže chtít. Měl by mít a jaká lékařská vyšetření před odběrem zde? Čekáme na tvoje informace!!! Tolik k doplnění dostupných informací. Ale pokud jde o akci "Hledáme dárce krve A Rh neg." tak jasně řekni STOP, nebo cokoliv jiného, ale nelze to nechat jen tak vyšumět, byť chápu, že akce se rozlétla na všechny strany a není snadné ji zvládat paralelně a v plné šíři, hloubce a akutnosti. Ale přesto... Abychom do budoucna (a už po dřívějších akcích i Mirečkové a jiní zvl. počítačoví mágové apod., kteří již na Tvé či podobné podněty reagují opatrněji, mírně řečeno, resp. odmítají se na nich podílet dokud se právem nedočkají seriózních informací a vysvětlení, které však zatím příliš nejsou k dispozici). Zvaž to a sděl a co a jak a kdy, prosím. A neodkládej to!!! Jinak zítra v 11 hod. celou akci zastavuji s tím, že jsme dárce našli a jeho kontaktní adresu jsme sdělili do BXL. Ovšem i tak nás informuj a skrze nás ty, které jsme oslovili abychom jim mohli poděkovat a sdělit jim, že tentokrát to bylo naostro a smysluplné, a že jsme obstáli, nebo i pomohli. Lidé ochotní pomoci a vynaloživší úsilí mají právo vědět, co se podařilo, či ne. A i v tomto Ti děkuji za spolupráci a pochopení.

 

Všechny zdravím a vzpomínám v dobrém.

 

Kristus uprostřed nás!

 

S úctou a zatímním poděkováním všem zúčastněným

 

MGR

 Od: P. Blížkovský
Komu: více adresátů
Odesláno: 14.1. 2005 10:00

 

Mily Mirku a ostatni pratele,

 

dekuji Vam vsem, kdo jste se aktivne zapojili do pomoci o hledani darce krve, kterou jsem obdrzel prostrednictvim predstaveneho melchitskeho klastera v Libanonu, otce Eliase.

Vcera jsem obdrzel zpravu od I. Kyselky, ze se nasel potencialni darce, pan Jiri Novotny. Zpravu jsem obratem predal o. Eliasovi do Libanonu s uvedenim telefonickych kontaktu na p. Novotneho a na mne. Zkousel jsem do Libanonu take telefonovat, coz se mi vsak nepovedlo.

Dnes rano jsem dostal zpravu od o. Eliase. Dekuje v ni za angazovanost a rychlou reakci z vasi strany. Soucasne uvadi, ze nasi odpoved preposlal zadateli i s prislusnymi kontakty. V me odpovedi jsem mu podekoval za rychlou reakci a uvedl jsem, ze jeho zadosti se ujalo Spolecenstvi Sv. Gorazda a jeho pratele se vsi vaznosti. Poprosil jsem ho take, aby nas vyrozumel o vysledku.

Takovy se tedy aktualni stav. Dekuji moc za vase usili a verim, ze nebylo zbytecne. At uz se uskutecni vlastni darovani krve ci ne, povazuji za dulezite, ze jste zareagovali na nalehavou zadost. Myslim, ze takove svedectvi o lidske solidarite jsou dulezite pro lidi geograficky vzdalene, ale navzajem propojene usilim o ekumenismus a lasku mezi lidmi.

Dovolim si vas nasledne informovat o dalsich zpravach z Libanonu.

 

Zdravi

 

Petr Blizkovsky

 Od: M. G. Richter
Komu: více adresátů
Odesláno: 14.1. 2005 10:25

 

Zdravím tě a děkuji za tvoji odpověď ve věci zjišťování možného dárce krve pro osobu v Libanonu. Podle našeho osobního telefonátu ve věci z dnešního rána pouze pro úplnost konstatuji, že nadále již bude dále jednáno přímo mezi o. Eliášem ev. příslušnými osobami z Libanonu a panem Jiřím Novotným, resp. Tebou či Tvým prostřednictvím. Díky Bohu za zdar i úspěšné zvládnutí předmětné záležitosti. Upřímné poděkování i všem, kteří vyslyšeli výzvu o pomoc, a kteří se jakkoliv smysluplně zapojili do našeho úsilí o poskytnutí potřebné pomoci. Tímto celou záležitost ukončuji. Všem Pán Bůh štědře zaplať.

S úctou a velkými díky za projevenou solidaritu a pomoc, s osobním poděkováním každému z Vás jednotlivě, i všem dalším, které jste Vy sami oslovili na základě této výzvy; vždyť jste takto prokázali nejen nevšední a nesamozřejmé porozumění a dobrou vůli, která je tolik potřebná právě v našem světě a našich životech a která dává pravou pomoc, posilu i naději potřebným, ale která z nás spoluutváří radostní a živé společenství s Kristem uprostřed nás.

 

Váš MGR

 Od: P. Blížkovský
Komu: více adresátů
Odesláno: 14.1.2005 15:52

 

Mily Mirku, vazeny pane Novotny, drazi pratele,

dovolte mi jeste jednou vas dnes oslovit a seznamit vas s vyvojem darcovske akce, do ktere jste se tak aktivne zapojili.

Jak jiz vite z nasi predchozi komunikace, vase patrani bylo uspesne, nasel se potencialni darce, pan Jiri Novotny z Brna.

Dnes rano se elektronicky ozval otec igumen Elias, predstaveny klastera Ain Traz v Libanonu (jedna se o klaster podrizeny primo patriarchovi melchitske cirkve, coz je cirkev vetsinou arabsky mluvicich katoliku vychodniho ritu). Otec Elias podekoval za rychlou a uspesnou patraci akci z vasi strany a prislibil ihned informovat puvodniho zadatele o pomoc, pana Yohana Goldmana.

Pan Yohan Goldman se mi pred kratkou chvili ozval a napsal dopis vsem, kteri se na Morave a v Ceske republice zapojili do pomoci. Jeho dopis (v anglictine) prekladam:

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Drazi pratele meho pritele otce Eliase,

nedavno jsem obdrzel nalehavou prosbu od me dcery, zijici v Zeneve, ktera se nasledne dostala i do vasich rukou. Vasim prostrednictvim mi pak prisla zprava o darci. Dnes rano (14. ledna 2004, pozn. prekladatele) jsem telefonoval na prislusne cislo, sdelili mi, ze otazka darcovsktvi krve pro dite me dcery byla jiz vyresena.

Presto se vsak zeptam sve dcery na dalsi osud dite, abych vam o tom mohl podat zpravu.

Dovolte mi podekovat vam z hlouby me krestanske duse za ducha spoluprace vasich pratel v Ceske republice a vyridte jim, ze jim dekuji za jejich velkodusnost, laskalost a ochotu pomoci.

Ja sam jsem mesianicky Zid, coz znamena krestansky Zid a znam otce Eliase vice nez 23 let. Byli jsme s moji zenou Terezou s otcem Eliasem v stejnem krestanskem spolecenstvi charismaticke obnovy po dlouhou dobu a zustali jsme bratry v Kristu nasem Panu. Otec Elias byl pozdeji, v roce 1995, vysvecen na kneze pro Klaster Sv. Jana na Pousti v Jeruzalemne a ja byl pokrten do Recke katolicke melchitske cirkve.

V soucasne dobe vyucuji jako privatni docent Stary zakon na teologicke fakulte ve Fribourgu ve Svycarsku.

Vas v Jezisi Kristu nasem Panu,

Yohan Goldman

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Tolik dopis pana Goldmana. Podekoval jsem mu za jeho informace a slibil mu, ze je vam budu tlumocit jako podekovani a jeho dopis.

Dovolte jeste malou osobni reflexi.

V urcitem okamziku nasi pomocne akce jsem trochu znejistel, zdali nemaji pravdu skeptikove podobnych pomocnych akci, tvrdice, ze se jedna o plany poplach, ktery v konecnem dusledku paralyzuje ochotu lidi nezistne pomahat. O to vetsi byla moje radost nad tim, ze se u nas nasel darce, pan Jiri Novotny a ze jsme mohli sdelit do Libanonu: umime pomoci a dostali jsme odpoved: dekujeme, vasi pomoci se velmi vazime.

Myslim, ze ovoce vasi akce pomoci nespocivaji jenom v tom, zdali se fyzicky postytla pomoc ve forme krve. To nakonec nebude potreba. Dulezitejsi je vase pomoc ve forme dobreho skutku a podane pomocne ruky. Tato duchovni pomoc jiste predstavuje zivotodarnou infusi pro nemocne dite, jeji rodice a pro ty, kteri zadali o pomoc. Vypovida to o lidske solidarite o to vetsi, kdyz pomoc smeruje do neznama, napric kulturami a do regionu zkouseneho nasilim a utrapami, mimo jine majicimi puvod ve nabozenskych sporech.

Necht je nam tato akce mementem, ktere udrzi nase svedomi bdele i pri pretlaku informaci a zadosti o pomoc prichazejicich z nejruznejsich stran.

Verim take, ze vase usili je take dobrou vizitkou cyrilometodejske lasky, ktera nezistne pomaha tam, kde je potreba.

Dovolim si vas pripadne dale informovat o vyvoji teto akce, doufam, ze mi prominete plneni vasich pocitacu.

Jeste jednou a uprimne: Pan Buh zaplat.

 

Petr Blizkovsky

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci