Írán: Izrael na Aljašku, holocaust je mýtus

20. 12. 2005


 

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád včera pokračoval v tvrdých útocích proti Izraeli. Prohlásil, že holocaust je mýtus, a navrhl odstěhovat Izrael na západ - buď do Evropy, nebo až na Aljašku. Také znovu zopakoval, že jeho země neustoupí ani o píď ve svém jaderném programu.

Ahmadínežádovy nové protiizraelské výroky včera jako první kritizovala Evropská unie. Mluvčí izraelského premiéra Ariela Šarona řekl, že židovský stát má naštěstí vojenské prostředky, aby se Íránu ubránil. USA označily Ahmadínežádovy výroky za "skandální a překračující veškeré meze". Podle Izraele, který zdůraznil, že má prostředky, aby odrazil extremistický režim v Íránu, Ahmadínežádovy výroky "otevřou oči mezinárodnímu společenství a rozptýlí všechny iluze o tomto režimu".

"Západ vymyslel mýtus masakru Židů a staví jej nad Boha, náboženství a proroky. Pokud někdo v těchto zemích Boha zpochybňuje, nikdo mu nic neřekne. Ale pokud někdo popírá mýtus masakru Židů, sionistické tlampače a vlády ve službách sionismu začínají zlostně křičet," prohlásil Ahmadínežád před davem posluchačů v jihoíránském Záhedánu. Jeho projev vysílala státní televize v přímém přenosu.

"Pokud mluvíte pravdu, že jste zmasakrovali a spálili šest miliónů Židů během druhé světové války, pokud jste spáchali tento masakr, proč to jsou Palestinci, kdo za to platí? Proč jste pod záminkou tohoto masakru přišli do nitra Palestiny a islámského světa?" hřímal Ahmadínežád.

"Náš návrh je takový: dejte kousek své země v Evropě, v USA, v Kanadě nebo na Aljašce, aby si tam (Židé) vytvořili svůj stát. Buďte si jistí, že pokud to učiníte, íránský lid podpoří vaše rozhodnutí," dodal.

Ahmadínežád již minulý čtvrtek zpochybnil holocaust a doporučil Západu, aby vyčlenil pro Židy území v Evropě a umožnil tam přesun Izraele. V říjnu prohlašoval, že Izrael je zapotřebí vymazat z mapy.

Ahmadínežádovy minulé výroky odsoudil celý neislámský svět. Představitelé muslimských zemí jeho názory nekomentovali. (čtk)

 

(Převzato z Hospodářských novin ze dne 15. 12. 2005 
Foto převzato z www.thebadrash.com)

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci