Žádost francouzských skautů


Na Společenství sv. Gorazda se obrátila členka Skautského katolického hnutí Francie s prosbou o zajištění tábora pro francouzské skauty. Tábor se podařilo zajistit . Podrobnosti najdete v následující korespondenci. Od: Eloise Janssens
Komu: více adresátů
Datum: 13.1. 18:55

Dobrý den,

představím se - jmenuji se Eloise Janssens a jsem dcera Luca a Anaelle Janssens, kteří jsou v pravidelném kontaktu s Kanou. Jejich prostřednictvím jsem dostala vaši mailovou adresu a dovoluji si vám napsat.

Je mi 15 let a jsem členkou pionýrské skupiny v L´Union (to je mé město, které leží poblíž Toulouse, na jihu Francie) ze Skautského katolického hnutí Francie, a hledám důvěryhodné osoby v České republice, které by nás mohly přijmout na našem letním srpnovém táboře, protože to je místo, které se nám nejvíce líbí.

Je nás 25 pionýrů a pionýrek se 3 vedoucími, a nabízíme své služby výměnou za místo s tekoucí vodou, místnost s ledničkou a pokud možno nějaký lesík, abychom si mohli udělat táborák. Na projektu se pracuje a bude schválen regionální skupinou Skautů Francie.

Bylo by opravdu od vás velmi milé kdybyste přeložili a předali velmi rychle moji prosbu osobám ze svého okolí, přátelům, farnostem nebo již skautské skupině schopné nás přijmout nebo nás odkázat na někoho důvěryhodného, a vězte, že jsme dost pod časovým tlakem oblastního vedení Skautu Francie, a že to nejrychlejší bude to nejlepší (popravdě řečeno jsme měli najít místo už před dvěma týdny a přes naši snahu od listopadu ještě nic nemáme...)

Děkuji vám, pokud nám můžete pomoci, a přeji vám šťastný nový rok 2005.

Eloise Janssens

(Překlad z francouzštiny: L. Čechová) Od: M. G. Richter
Komu: více adresátů
Datum: 14.1. 11:53

RE 050114:

Zdravím a díky Lydii za překlad textu. Co kdo navrhujete s tím udělat? Jak odpovědět?! Očekávám Vaše konkrétní podněty do týdne, tj. do 20. ledna 05. myslíte si, že bychom mohli zkusit je nasměrovat na naši Horu a pokusit se eventuálně získat možnost ubytování v Koryčanech ev. Osvětimanech v nějakém táboře, kde jsme i dříve již kohosi ubytovávali?! Či jinde? Zkuste zapátrat skrze Vaše možnosti, nebo Vaše známé apod. a buďte konkrétní v sdělovaných možnostech (místo , data volné kapacity, rozsah, charakter, vybavenost, okolní příroda a zajímavosti, cena za ubytování etc. S úctou a díky za ochotu pomoci

MGR

 Od: L. Čechová
Komu: M. G. Richter
Datum: 17.1. 6:22

 

Ahoj Mirku,

o vikendu jsem mluvila s nekolika kamarady, jeden od Noveho Mesta na Morave slibil, ze se popta u nich a mysli si, ze by tam byla nejaka moznost, Verka se zepta u kromerizskych skautu a taky si mysli, ze by to tam mohlo jit. V patek jsem odpovedela Eloise a napsala ji, ze jsem jeji zpravu poslala dal, aby vedela, ze se dostala k nejakym adresatum, dnes jsem mela dekovnou odpoved, jeste tam jednou opakuje, ze prijmou misto kdekoli v Ceske republice a s nadeji budou cekat na dalsi mail. Az se dovim neco noveho (doufam ze pocatkem tohoto tydne), budu informovat. 

 

Zdravim, L.

 Od: L. Čechová
Komu: M. G. Richter
Datum: 19. 1. 8:41

 

Ahoj Mirku a ostatni, 

pisu narychlo, prace tlaci. Prave mi telefonoval znamy ze Strediska mladeze ve Stare vsi nad Ondrejnici, kam jsem se taky v patek obratila, oni jsou ochotni francouzske skauty prijmout, maji tam skauty, francouzsky mluvici osoby, takze je mozne, ze se spolu domluvi.

 

Zdravim, L.

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci