Noc otevřených kostelů v Praze

12. 1. 2007  Martin Horálek Zábavný program pro děti, koncerty, panelová diskuze nebo představení nových členských států Evropské unie - to vše je připraveno pro návštěvníky kostelů v okolí Staroměstského náměstí v Praze v pondělí 22.1.2007.

 

Praha: Akcí nazvanou Noc otevřených kostelů se křesťanské církve v České republice konkrétně připojí k procesu 3. evropského ekumenického shromáždění (viz související článek). Kostely různých křesťanských církví v okolí Staroměstského náměstí v Praze otevřou v pondělí 22.1. své brány všem, kteří si budou chtít poslechnout hudbu různorodých žánrů, zajít na přednášku nebo v refektáři dominikánského kláštera ochutnat bulharské a rumunské speciality.

V pražském kostele Českobratrské církve evangelické U Salvátora (Salvátorská 1, Praha 1) je od 16.00 hodin připraven program pro rodiče s dětmi. Odpoledne plné zábavy, písniček a soutěží zahájí dramatický soubor ZUŠ Adolfa Voborského pohádkou Elixír a Halíbela. Od 17.15 hodin si děti i jejich rodiče mohou zazpívat při koncertu Ztracené kapely. Po celou dobu programu bude v kostele probíhat výtvarná soutěž o atraktivní ceny, jejíž vyhlášení je plánováno na 18.15 hodin. Pro šikovné ruce dětí budou připraveny další umělecké aktivity, pro rodiče pak stánky, kde si mohou zakoupit zajímavou knihu nebo se seznámit s nejrůznějšími projekty a aktivitami církví. Příznivci hudby Svatopluka Karáska mohou navštívit jeho koncert v kostele U Salvátora od 19.30 hodin.

 Ekumenická bohoslužba, při které se představitelé většiny křesťanských církví v naší zemi společně připojí k dokumentu Charta Oecumenica, proběhne ve sboru Církve bratrské (Soukenická 15, Praha 1) od 18.00 hodin.

 Do chrámu sv. Mikuláše Církve československé husitské na Staroměstském náměstí jsou zváni od 19.30 hodin všichni, kteří se chtějí dozvědět více o 3. evropském ekumenickém shromáždění. Ve 20.00 hodin naváže panelová diskuze o dokumentu Charta Oecumenica s kardinálem Miloslavem Vlkem, prof. Zdeňkem Kučerou a prof. Pavlem Filipim, kterou bude moderovat Mgr. Kateřina Rózsová. Varhanní koncert prof. Václava Rabase, který začne ve 20.40 hodin, program v tomto kostele zakončí.

 V nově zrekonstruovaném refektáři dominikánského kláštera v Praze (Jilská 7, Praha 1) se představí nové členské země Evropské unie - Rumunsko a Bulharská republika. Během programu, který vznikl za podpory velvyslanectví obou zemí, se návštěvníci budou moci dozvědět více o historii, kultuře, spiritualitě, ale také třeba o kulinářských specialitách obou států. I v refektáři dominikánského kláštera začne program od 19.30 hodin.

 

(Převzato ze zpráv TS ČBK ze dne 9. 1. 2007
Pro Listář vybral mh)

 

 *          *          *

 

Komentář k tomuto článku můžete napsat do knihy návštěv. Uveďte prosím název a datum článku, k němuž se vyjadřujete. 

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci