Kardinál Špidlík bude kázat v konkláveMartin Horálek - Z Vatikánu

 

Kardinál Tomáš Špidlík je podle dnešního rozhodnutí kardinálského kolegia jedním ze dvou kazatelů, kteří osloví členy konkláve před jeho začátkem.

 

Vatikán/VIS: Podle zpráv Tiskového střediska Svatého stolce se do Vatikánu sjelo již 140 kardinálů. Ti během dnešní generální kongregace rozhodli, že program konkláve bude zahájen v pondělí 18.4. v 10.00 hodin slavnostní mší v bazilice sv. Petra. V 17.30 hodin se účastníci konkláve sejdou v Apoštolském paláci, odkud vyjde slavnostní procesí do Sixtinské kaple, kde začne volba nového papeže.Podle apoštolské konstituce "Universi Dominici Gregis" mají ke kardinálům, kteří budou volit nového papeže, promluvit dvě význačné církevní osobnosti o situaci, ve které se v současnosti církev nachází, a o výzvách, které před ní stojí do budoucna.

Tímto čestným úkolem byli pověřeni P. Raniero Cantalamessa, který ke kardinálům promluví ve čtvrtek 14.4. a český kardinál Tomáš Špidlík SJ, který ke sboru kardinálů v konkláve promluví před začátkem první volby v pondělí 18.4.2005.

(Otec kard. Špidlík pochází z Moravy a je význačným teologem zabývajícím se východní a slovanskou spiritualitou - pozn. mgr).

 

(Převzato ze zpráv TS ČBK ze dne 7. 4. 2005. Pro Listář vybral mgr)

Copyright © Altair Software Production 2000


Související články:


Jak se volí papež  (4/2005)
Nejdelší a nejkratší konkláve v dějinách  (4/2005)

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci