Bajka nikoliv Ezopova

O Českém Telecomu, ale i jakémkoliv jiném domácím subjektu

14. 11. 2005  Z internetu


Český Telecom a japonská konkurenční společnost se dohodly na uspořádání prestižního veslařského závodu. Oba týmy dlouho a tvrdě trénovaly, až nadešel dlouho očekávaný den. Obě mužstva si věřila, ale Japonci vyhráli na celé čáre - o jeden celý kilometr. Náš tým byl zdrcen. Vedení společnosti Český Telecom rozhodlo, že příčina drtivé porážky musí být odhalena a najala konzultační firmu, aby problém prozkoumala a navrhla jeho řešení. Konzultanti zjistili následující: Zatímco Japonci měli osm veslařů a jednoho kormidelníka, my měli jednoho veslaře a osm kormidelníků. Po roce dalšího studia a milionech dolarů spotřebovaných na analýzu problému konzultační firma závěr upřesnila: V naší společnosti příliš málo lidí vesluje a příliš mnoho kormidluje.

Protože na letošní rok byl domluven odvetný závod, struktura našeho týmu byla od základu reorganizována: Nový tým se skládal ze čtyř kormidelnických manažerů, tří oblastních kormidelnických manažerů a systému pro zvýšení výkonnosti jediného veslaře a podporu jeho pracovního nasazení.

Letos Japonci vyhráli o dva kilometry. Naše vedení propustilo veslaře pro nedostatečnou výkonnost a vyplatilo svým manažerům prémie za objevení příčiny problému.

P.S. Taky znáte nějaké takové bajky?

 

Redakci zaslal mgr

 

 

 

Foto převzato z www.ceskeveslovani.cz

 

J. Köhler: Sv. Cyril a Metoděj

INFORMOVAT O NOVINKÁCH

_______________ 

RUBRIKY:

Úvodní strana

Náměty, připomínky
a sdělení čtenářů

Zpravodajství z křesťanského světa

Ekumenismus

SGAD-ŽD a MOCHES

MSK

Pozvánky

Moravská mša

Sv. Cyril a Metoděj a jejich doba

Duchovní život

Ikony

Osobnosti

K zamyšlení

Současná Morava

Rodinná kronika

Poezie

Humor

Různé

Kontakt na redakci